Інструкція про прийом іспиту до ДАІ (1 частина)

Інструкція про прийом іспиту до ДАІ (1 частина)

04.02.2014

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція встановлює порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС прийому іспитів для отримання особами права керувати транспортними засобами та видачі посвідчень водія.

1.2. Особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія відповідної категорії (далі – посвідчення водія). Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, в залежності від їх типів та призначення поділяються на категорії:

 • A1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, що мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт;
 • A – мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун із робочим об’ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
 • В1 – квадро- та трицикли, мотоцикли з бічним причепом, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) мототранспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.
 • В – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія – восьми;
 • С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кг (від 7700 до 16500 фунтів)
 • С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кг. (16500 фунтів);
 • D1 – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16,
 • D – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, понад 16;
 • ВЕ, С1Е, РЄ, D1E, DE – склад транспортних засобів з тягачом категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій транспортних засобів,
 • Т – трамваї та тролейбуси.

1.3. Посвідчення водія видається особам за умови, що вони не мають медичних протипоказань, пройшли підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів за відповідними програмами в акредитованих департаментом Державтоінспекції МВС закладах (далі – установа), про що отримали свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки та підвищення водіїв, які склали іспити у реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції (далі – РЕП ДАІ), на території обслуговування яких зареєстровані за місцем проживання.

1.4. До складання іспитів у РСЦ для отримання посвідчення водія допускаються особи, які досягли віку:

 • для отримання посвідчення водія категорій A1, A – 16 років,
 • для отримання посвідчення водія категорій В1, В, С1, С – 18 років,
 • для отримання посвідчення водія категорій ВЕ, С1Е, РЄ – 19 років,
 • для отримання посвідчення водія категорій D1, D, D1Е, DЕ, Т – 21 року.

1.5. Рішення про видачу особам посвідчень водія приймають працівники РСЦ (далі – посадові особи).

Рішення про видачу в РСЦ посвідчень водія особам, які зареєстровані за місцем проживання в іншому регіоні України або державі, приймається керівниками управлінь (відділів) Державтоінспекції головних управлінь, управлінь МВС України за умови надання довідки підрозділи Державтоінспекції або іншого уповноваженого органу за місцем реєстрації або місцем проживання цих осіб про не позбавлення права керування транспортними засобами.

1.6. Відповідно до пункту 7 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.93 N 340 (340-93-п) (зі змінами) (далі – Положення), право на керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими та світловими сигналами або призначеними для перевезення небезпечних вантажів, а також автобусами, що здійснюють перевезення міжміськими та міжнародними маршрутами, надається особам, які останні три роки працюють водіями транспортних засобів відповідної категорії.

Військовослужбовці строкової військової служби мають право на керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими та світловими сигналами або призначеними для перевезення небезпечних вантажів, після проходження спеціальної підготовки та стажування протягом шести місяців.

1.7. Відповідно до пункту 8 Положення (340-93-п) посвідчення водія на право керування транспортними засобами, обладнаними спеціальним засобом ручного управління, видається за наявності позитивного висновку медико-соціальної експертної комісії установи охорони здоров’я після закінчення закладу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв (далі – установа з підготовки водіїв) та здачі теоретичного та практичного іспитів у реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції.

1.8. РСЦ складають звіти про екзаменаційну діяльність та видано посвідчення водія (додаток 1).

 


2 3 4 | Наступна       

Автошкола “Навігатор” – перейти на головну