Видача та обмін посвідчень водія

Видача та обмін посвідчень водія

04.02.2014

ІІІ. Видача та обмін посвідчень водія особам, які тимчасово перебувають на території України

3.1. Особи, які тимчасово знаходяться на території України, мають право на керування транспортними засобами за наявності міжнародного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року (995_041), записи в якому виконані або продубльовані літерами латинського алфавіту.
Особам, які тимчасово перебувають на території України та не мають іноземних національних посвідчень водіїв, видача посвідчень водіїв здійснюється на загальних підставах.
Посвідченням водія іноземної держави вважається посвідчення водія з розпізнавальним знаком «SU» (СРСР), видане в республіках колишнього Союзу РСР.

3.2. Особам, які тимчасово перебувають на території України, обмін їх іноземних національних посвідчень водія на посвідчення водія, а також видача посвідчень водіїв замість втрачених (викрадених) іноземних національних посвідчень водія НЕ проводиться.

3.3. Співробітникам іноземних дипломатичних та консульських представництв в Україні, постійним представникам преси та інших іноземних організацій, якщо вони мають дійсні водійські іноземні держави (за умови, що країна їх постійного проживання є договірною стороною Міжнародної конвенції про дорожній рух) або міжнародні права водія, українські посвідчення видаються без проходження ними медичного огляду та складання іспитів.
Якщо у зазначених осіб немає іноземних посвідчень водія, посвідчення видаються їм на загальних підставах.

3.4. Іноземне посвідчення водія особи, яка переїжджає для постійного проживання в Україні, на території України дійсне протягом 60 днів з дати отримання в органах внутрішніх справ України посвідки на постійне проживання в Україні, після цього вважається недійсним та підлягає обміну на українське національне. Обмін таких посвідчень здійснюється відповідно до пунктів 2.1 та 2.24 цієї Інструкції.

3.5. Міжнародні посвідчення та посвідчення водія іноземних держав, видані громадянам України за кордоном, обмінюються українською посвідченням на загальних підставах протягом 60 днів з дати перетину кордону за умови, що ці громадяни постійно проживають на території України.

 


Попередня 1 | 2 | 3 4 | Наступна

Автошкола “Навігатор” – перейти на головну