Як правильно сидіти за кермом?

Як правильно сидіти за кермом?

10.12.2021

Посадка на місце водія має насамперед забезпечувати максимальну зручність. Тому важливо правильно виставити сидіння за такими параметрами:

  • Глибина посадки (положення сидіння вперед/назад)

Якщо йдеться про механіку, то глибина Вашої посадки виставляється по педалі зчеплення. При повністю витисненому зчепленні нога повинна бути рівною і лише трохи зігнута в коліні (приблизно 120 градусів). У такому положенні Ви легко і впевнено контролюватимете роботу зчеплення і зможете натиснути педаль до кінця

На автоматі потрібно орієнтуватися на педаль гальма, щоб натискати її до кінця і без додаткових зусиль або йорзання на сидінні. При цьому пам’ятайте – керуючи машиною на АКПП, педалі ми натискаємо однією і тією ж ногою! Тому при переносі ноги на газ, не повинно бути дискомфорту в гомілковостопному суглобі.

Іншими словами ми не повинні тягнутися до педалей, а також, при роботі з ними, носочок не повинен підніматися високо, а стопа повинна спиратися на п’яту, а не висіти в повітрі.

  • Положення спинки сидіння

Тут нам потрібно орієнтуватися вже на кермо. Упевнено сідаємо на місце водія, зап’ястя кладемо на вершину керма, при цьому лопатки не повинні відриватися від сидіння. У такому положенні водій буде максимально розслабленим та легко зможе здійснити будь-який маневр. Вам не потрібно підніматися, щоб збільшити оглядовість – у цьому допоможуть дзеркала та почуття габаритів Вашого автомобіля.

Це два основні параметри, на які потрібно орієнтуватися, але, крім них, деякі моделі автомобілів також дозволяють регулювати висоту посадки. В цьому потрібно орієнтуватися враховуючи свою зручність, але не забувайте про рекомендації перераховані вище!

Дізнайтеся про правильну посадку та не тільки на курсах керування в автошколі «Навігатор». Телефонуйте:

+38 (096) 489-92-92
+38 (073) 489-92-92
+38 (095) 489-92-92

Записатися в автошколу