Категорії водійських прав Україна 2021

Які категорії прав в Україні. З якого віку можна отримати водійські права

На сьогодні в Україні можна отримати водійські права 14 категорій! Це набагато більше і отримати їх набагато складніше, ніж це було 15 років тому. У водійських правах з'явилося багато підкатегорій, про які необхідно знати, інакше ви не зможете управляти транспортними засобами.

категорії водійських прав України 2021

Змінилися і вимоги до віку:

  • категорії А, А1 можна отримати в 16!
  • права категорії В, В1, С і С1 - 18 років
  • категорії ВЕ, РЄ та С1Е - з 19 років
  • D, D1, D1E, DE і T доступні в 21 рік

Також змінилися терміни дії водійських прав.

Тепер, після навчання в автошколі і успішно складених іспитів, права видаються тільки на 2 роки, тобто тимчасові водійські права. Якщо протягом 2-х років водій не порушував правил і не потрапляв в ДТП, він може обміняти тимчасові права на постійні (на 30 років!), Просто звернувшись в РСЦ з необхідним набором документів.

Категорії прав з управління транспортними засобами, згідно з нормами, прийнятими на міжнародній Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року, діляться на 4 групи:

Кожна з категорій може мати по одній або дві підкатегорії, позначені в правах цифрою 1 і 2, відповідно, наприклад, А1, В1 і ін. Такі підкатегорії вказують на дозвіл керувати транспортним засобом полегшеної версії основної категорії транспортних засобів.

категорії прав в Україні

Категорії водійських прав в Україні 2021

Права категорії А – керування мотоциклами, в тому числі з боковим причепом, двигун яких понад 50 куб.см або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
категорія А1 для управління мопедами, моторолерами та іншими 2-х колісним транспортом: робочий об'єм до 50 куб. см або з потужністю електродвигуна до 4 кВт.

Права категорії В –  управління легковим автомобілем з макс. масою до 3,5 тонн. Допустима кількість місць для сидіння до 9 пасажирів (водій + 8 пасажирів);
категорія В1 дозволяє управляти квадроциклами, і іншими 3 4х колісними транспортними засобами, макс. маса яких не перевищує 400 кг.

Права категорії С – управління повноцінними вантажними автомобілями, фурою з максимальною масою автомобіля більше ніж 7,5 тонн;
категорія С1 відкривається для управління середніми вантажними автомобілями, масою 3,5 - 7,5 тонни.

Права категорії D – видаються з 21 року і дозволяють управляти автобусами, що перевозять більш як 16 пасажирів, не рахуючи водія;
категорія D1 для невеликих автобусів (мікроавтобуси) місткістю 17 пасажирів з урахуванням водія (водій + 16 пасажирів).

Права категорії Т – категорія прав на управління трамваями і тролейбусами.

Підкатегорія Е дозволяє буксирувати важкі причепи.

Отримання (відкриття) підкатегорії Е дозволяє основними категоріями: В, С1, С, D1, D перевозити причепи масою понад 750 кг, в правах відзначається як: ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE. Якщо вага причепа менше ніж 750 кг - додаткова категорія Е - не потрібна. Також категорія Е не потрібна при управлінні автопоїздом в складі причепа меншої маси. У такому випадку потрібно мати посвідчення на право керування автомобілем, який виступає в ролі тягача.

Якщо ви плануєте записатися на курси водіння, то для початку вам необхідно визначити, яку категорію або категорії вам потрібно отримати, щоб не проходити навчання двічі.

 

В Автошколі «Навігатор» ви можете отримати права категорії Б («В») на управління легковим автомобілем до 3,5 тонн.

Для запису на курси водіння телефонуйте:

+38 (096) 489-92-92
+38 (073) 489-92-92
+38 (095) 489-92-92

Наша Автошкола проводить навчання онлайн та в офісах 5 районів Києва: Печерськ  Оболонь  Позняки  Дарниця  Виноградар Академмістечко

Запишись OnLine - отримай ПОДАРУНОК!

CAPTCHA
Введіть код
1 + 3 =
Захист Персональних даних: Автошкола "Навігатор" приймає на себе зобов'язання, що будь-які матеріали, інформація та відомості, надані Вами на цьому сайті, є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без Вашої попередньої згоди.
stars - stars - stars -