Атомат чи механіка – Нова відмітка у посвідченні водія

Атомат чи механіка – Нова відмітка у посвідченні водія

29.12.2021

Якщо до сьогоднішнього дня ви все ще могли не замислюватися над тим, на автомобілі з якою коробкою передач варто проходити навчання, то з сьогоднішнього дня набули чинності нововведення.

З 29 грудня у водійських правах, графа 12, з’явилася нова позначка “78”, що вказує, що водій має право керувати авто тільки на АКПП

Зміни не торкнутися водіїв, які отримали права до 29.12.2021, також нічого не зміниться для водіїв, які навчаються на права з механічною коробкою передач, у посвідченні водія не буде жодних позначок.

Крім позначки змінився і зовнішній вигляд посвідчення водія, звичний для всіх світло-блакитний колір тепер буде замінений на темно-рожевий. А сам дизайн посвідчення став більше схожий на європейські права водія, при цьому зберігся український стиль, фон прав зроблений під Державний Прапор України, що дозволяє відрізнятися від європейського ідентифікує країну.

Нині посвідчення ще більше захищене від підробок та містить електронний носій, що вказує термін дії прав, групу крові та резус-фактор водія.

У майбутньому планується запровадження позначки про посмертне донорство органів водія у разі ДТП, вибір на згоду чи незгоду буде абсолютно добровільним.

Бажаєте отримати права категорії “В” на АКПП чи МКПП? Запишіться на курси керування автошколою “Навігатор”, телефонуйте:

+38 (096) 489-92-92
+38 (073) 489-92-92
+38 (095) 489-92-92

Записатися в автошколу