Чи можна навчитися водити машину в 50 років

Чи можна навчитися водити машину в 50 років

10.12.2021

Відповідно до закону України, для отримання прав водія немає обмежень за віком.

А це означає, що пройти навчання в автошколі та отримати права може кожен охочий і у 50, і у 60, і навіть 70 років. Хочете навчитися керувати автомобілем? Вік не перешкода!

Навчитися водити машину можна у будь-якому віці, – у 18, 25, 50 і більше років. На нашій практиці найстаршій учениці було 74 роки і жінка навчилася керувати автомобілем і склала іспити самостійно!

Вікових обмежень для того, щоб сісти за кермо автомобіля вперше немає. Якщо у Вас немає проблем зі здоров’ям, таких як хвороба серця, високий тиск, поганий зір або поганий слух, то отримати права можете навіть у 100 років.

Але, на превеликий жаль, у сучасному світі оточуючі не приховують своєї думки: “куди тобі за кермо в такому віці”, “якщо до цього часу не навчився керувати автомобілем, то навіть не починай”, “зайнятися тобі більше нема чим”.

Безперечно, молодим людям вчитися керувати автомобілем легше і їм потрібно менше часу на те, щоб засвоїти керування автомобілем. Вони швидше реагують, краще прогнозують дорожню ситуацію, не так швидко втомлюються. Для людей у ​​віці потрібно більше часу для прийняття рішення, їм важко орієнтуватися в незнайомому місці, тому процес навчання потребує більше часу та більшої кількості занять.

Проте молоді люди поводяться за кермом більш агресивно, наприклад, можуть зробити небезпечний обгін і тим самим створити ДТП. Як показує наш досвід, люди у віці серйозніше ставляться до навчання. Так, їм буває важко засвоїти велику кількість нової інформації, складніше зберігати спокій на дорозі, але наші інструктори мають за плечима великий досвід роботи і багато хто, як психологи вміють боротися з Вашими страхами та невпевненістю в тому, що Вам це теж під силу.

Важливо знайти інструктора, з яким Вам буде комфортно знаходитись в автомобілі, і Вам підходить методика його навчання.

Скільки занять знадобиться учневі віком 50+?

На жаль, однозначно відповісти не зможе жодна автошкола. Оскільки кожен випадок індивідуальний, багато в чому залежить також від ритму життя учня, фізичних та розумових тренувань. Відповісти на це запитання зможе тільки Ваш інструктор вже в процесі навчання, коли побачить, наскільки легко Ви можете засвоювати матеріал і над якими Вашими страхами потрібно працювати.

Ми рекомендуємо навчатися на автомобілях з автоматичною коробкою передач і розглядати розширену програму навчання, в яку входить 23 заняття з інструктором, а в разі потреби брати додаткові уроки водіння.

І пам’ятайте, вік це не вирок! І не варто опускати руки перед кожною життєвою перешкодою, адже результату досягає лише той, хто робить хоча б маленькі кроки до своєї мети!

Вам 50+ і ви хочете навчитися керувати легковим автомобілем? Записуйтесь в Автошколу “Навігатор”, телефонуйте:

+38 (096) 489-92-92
+38 (073) 489-92-92
+38 (095) 489-92-92

Записатися в автошколу