Введення штрафних балів та вилучення посвідчення водія 2022

Введення штрафних балів та вилучення посвідчення водія 2022

14.01.2022

Чи реальні такі нові покарання за порушення правил дорожнього руху?

Відгулявши новорічні свята, депутати взялися за роботу і одразу вирішили посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.
Нещодавно був зареєстрований законопроект під номером 6502, в якому говорить наступне:

“Водій, які системно порушують ПДР, необхідно тимчасово позбавляти водійських прав. А щоб отримати посвідчення, порушники повторно складатимуть іспити в ТСЦ – з теорії та практики на знання правил дорожнього руху.

Та це не все…

У законопроекті також пропонується встановити перелік правопорушень, передбачених КУпАП, за вчинення яких водію нараховуватимуться штрафні бали.

Кількість штрафних балів залежить від рівня суспільної небезпеки таких порушень та становить від 1 до 5 балів за кожне правопорушення.

Штрафні бали, нараховані за кожне правопорушення анулюватимуться щороку (через 365 днів).

У разі нарахування водієві 12 і більше штрафних балів протягом попереднього року (365 днів), порушника тимчасово позбавлятимуть посвідчення водія; а водіїв – новачків, які вперше отримали права менш як 1 рік тому, покарання чекає при нарахуванні 8-12 балів.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, якщо водій не згоден з нарахуванням балів та покаранням, то завжди може оскаржити рішення у суді.

Бали не скасовують штрафи. Кожне порушення правил дорожнього руху нараховуватиметься разом зі штрафами.

Ідея нарахування балів за порушення не нова, автори документа взяли за основу систему накопичення штрафних балів за порушення правил дорожнього руху на прикладі інших розвинених країн, таке давно вже практикується у США та Канаді, у Європі: Франція, Італія, Великобританія, Німеччина та багатьох інших країн.

Затвердять чи ні законопроект, поки що не відомо.
Стежте за нашими новинами, щоб бути в курсі змін, а поки будьте пильні на дорогах і не порушуйте правил дорожнього руху.

А якщо ви ще не керуєтеся автомобілем, але вже плануєте, запрошуємо на курси водіння категорії “В” в автошколу “Навігатор”. Ми гарантовано навчимо вас професійно керувати автомобілем, не порушуючи правил дорожнього руху!

+38 (096) 489-92-92
+38 (073) 489-92-92
+38 (095) 489-92-92

Записаться в автошколу